Vishay/Sprague 517D107M025AA8PE3
517D107M025AA8PE3 picture photo
Mfg. Part Number
517D107M025AA8PE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
100UF 25V 6.3X11 105C RAD
Datasheet Download
517D107M025AA8PE3.pdf
Availability of 517D107M025AA8PE3
QUANTITY
517D107M025AA8PE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 517D107M025AA8PE3
Internal Part NumberEIS-517D107M025AA8PE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)517D107M025AA8PE3
Related Links517D107M, 517D107M025AA8PE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
517D107M025AA8PE3 Details Description
Related parts for 517D107M025AA8PE3
CONN PLUG 2POS W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
4700UF 16V 21X38MM 85C 15000H datasheet.pdf