Vishay/Sprague 517D225M160AA6AE3
517D225M160AA6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
517D225M160AA6AE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2.2UF 160V 6.3X11 105C RAD
Datasheet Download
517D225M160AA6AE3.pdf
Availability of 517D225M160AA6AE3
QUANTITY
517D225M160AA6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 517D225M160AA6AE3
Internal Part NumberEIS-517D225M160AA6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)517D225M160AA6AE3
Related Links517D225M, 517D225M160AA6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
517D225M160AA6AE3 Details Description
Related parts for 517D225M160AA6AE3
DEKAFIX FSZ 6.5 MKD 31-40 50/CD datasheet.pdf
IC REG BUS TERM 1.5A 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 36POS datasheet.pdf