FFF 51939-180LF
51939-180LF picture photo
Mfg. Part Number
51939-180LF
Brief Description
R/A HDR POWERBLADE
Datasheet Download
51939-180LF.pdf
Availability of 51939-180LF
QUANTITY
51939-180LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51939-180LF
Internal Part NumberEIS-51939-180LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package297
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleBlade Power
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 7 Power
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51939-180LF
Related Links51939, 51939-180LF Datasheet, FFF Distributor
51939-180LF Details Description
Related parts for 51939-180LF
HEAT SINK 45MM X 45MM X 24.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 3W SMB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
KIT MLCC 1PF-12PF 14VAL 25EA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf