FFF 51966-10003200AALF
51966-10003200AALF picture photo
Mfg. Part Number
51966-10003200AALF
Datasheet Download
51966-10003200AALF.pdf
Availability of 51966-10003200AALF
QUANTITY
51966-10003200AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51966-10003200AALF
Internal Part NumberEIS-51966-10003200AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package792
Connector Style-
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51966-10003200AALF
Related Links51966-100, 51966-10003200AALF Datasheet, FFF Distributor
51966-10003200AALF Details Description
Related parts for 51966-10003200AALF
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
C SH TI CLOSED INS datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE CAT6 W/BOOT 25' WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D HI/T datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE 3 POS TAB CONN datasheet.pdf