FFF 51966-10014400ABLF
51966-10014400ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51966-10014400ABLF
Datasheet Download
51966-10014400ABLF.pdf
Availability of 51966-10014400ABLF
QUANTITY
51966-10014400ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51966-10014400ABLF
Internal Part NumberEIS-51966-10014400ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package198
Connector Style-
Number of Positions144
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Layout, Typical-
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51966-10014400ABLF
Related Links51966-100, 51966-10014400ABLF Datasheet, FFF Distributor
51966-10014400ABLF Details Description
Related parts for 51966-10014400ABLF
IDC CABLE - MSR16K/MC16F/MCE16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.630V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 30pF 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf