FFF 51968-10004800CBLF
51968-10004800CBLF picture photo
Mfg. Part Number
51968-10004800CBLF
Brief Description
V/T REC PWRBLADE
Datasheet Download
51968-10004800CBLF.pdf
Availability of 51968-10004800CBLF
QUANTITY
51968-10004800CBLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51968-10004800CBLF
Internal Part NumberEIS-51968-10004800CBLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package825
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector Style-
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical-
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51968-10004800CBLF
Related Links51968-100, 51968-10004800CBLF Datasheet, FFF Distributor
51968-10004800CBLF Details Description
Related parts for 51968-10004800CBLF
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 1606 datasheet.pdf
89009-111LF METRAL HDR 5RX8M datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG22/1 TRAIL PUSHP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 DIP 30POS datasheet.pdf