| Internal Part Number | EIS-520A208F | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Coaxial Connectors (RF) | |
| Series | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 520A208F | |
| Related Links | 520A, 520A208F Datasheet, Winchester Electronics Distributor | |
 | CRCW020115R0JNED | RES SMD 15 OHM 5% 1/20W 0201 | datasheet.pdf | |
 | RGP30JHE3/73 | DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD | datasheet.pdf | |
 | OSTYK41115030 | Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) | datasheet.pdf | |
 | D4B-1A16N | SWITCH LIMIT DPST-NC 10A 120V | datasheet.pdf | |
 | VE-JNY-IY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | datasheet.pdf | |