CTS Electronic Components 520L15DA19M2000
520L15DA19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520L15DA19M2000
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L15DA19M2000.pdf
Availability of 520L15DA19M2000
QUANTITY
520L15DA19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L15DA19M2000
Internal Part NumberEIS-520L15DA19M2000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L15DA19M2000
Related Links520L15D, 520L15DA19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L15DA19M2000 Details Description
Related parts for 520L15DA19M2000
FUSE BRD MNT 2.5A 63VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 304VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/2W MELF datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.4A 230 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM TH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
VLP SMT DDR3 DIMM 240POS. 1.0PIT datasheet.pdf