CTS Electronic Components 520L15DA19M2000
520L15DA19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520L15DA19M2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L15DA19M2000.pdf
Availability of 520L15DA19M2000
QUANTITY
520L15DA19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L15DA19M2000
Internal Part NumberEIS-520L15DA19M2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L15DA19M2000
Related Links520L15D, 520L15DA19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L15DA19M2000 Details Description
Related parts for 520L15DA19M2000
FERRITE 700MA 80 OHM 0603 SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 700MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 4SSON datasheet.pdf
RES 18.0 OHM 14W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 70POS datasheet.pdf