CTS Electronic Components 520L15IA38M4000
520L15IA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520L15IA38M4000
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L15IA38M4000.pdf
Availability of 520L15IA38M4000
QUANTITY
520L15IA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L15IA38M4000
Internal Part NumberEIS-520L15IA38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L15IA38M4000
Related Links520L15I, 520L15IA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L15IA38M4000 Details Description
Related parts for 520L15IA38M4000
CIR BRKR THRMMAG 6A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
DISCONNECT LATERAL W/STB WM BG datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
QKE HDR SS STR DP datasheet.pdf
BAG STATIC ZIP-TOP 8X12" datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 100W NI-780 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-5.5V 88W datasheet.pdf