CTS Electronic Components 520L15IT16M3677
520L15IT16M3677 picture photo
Mfg. Part Number
520L15IT16M3677
Brief Description
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520L15IT16M3677.pdf
Availability of 520L15IT16M3677
QUANTITY
520L15IT16M3677 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L15IT16M3677
Internal Part NumberEIS-520L15IT16M3677
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.367667MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L15IT16M3677
Related Links520L15I, 520L15IT16M3677 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L15IT16M3677 Details Description
Related parts for 520L15IT16M3677
Connector Header 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRANS NPN 180V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
MODULE DDR2 1GB 200-SODIMM datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 165A D2 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLACK 500' datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(TWIN) SKT RE datasheet.pdf
ER 4C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
+2.7 V to +5.5 V, 140 uA, Rail-to-Rail Output 8-Bit DAC in an SOT-23 IC datasheet.pdf