CTS Electronic Components 520L15IT40M0000
520L15IT40M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520L15IT40M0000
Brief Description
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520L15IT40M0000.pdf
Availability of 520L15IT40M0000
QUANTITY
520L15IT40M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L15IT40M0000
Internal Part NumberEIS-520L15IT40M0000
TypeTCXO
Frequency40MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L15IT40M0000
Related Links520L15I, 520L15IT40M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L15IT40M0000 Details Description
Related parts for 520L15IT40M0000
FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED BLUE 8.0" datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP14S/AE14G/HDP14S datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SMA JACK STR BLKHD RG58 datasheet.pdf
RF CABL MMCX ML RA / ML RA 18" datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS F R/A .370 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf