CTS Electronic Components 520L20HA20M0000
520L20HA20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520L20HA20M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520L20HA20M0000.pdf
Availability of 520L20HA20M0000
QUANTITY
520L20HA20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L20HA20M0000
Internal Part NumberEIS-520L20HA20M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L20HA20M0000
Related Links520L20H, 520L20HA20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L20HA20M0000 Details Description
Related parts for 520L20HA20M0000
RES ARRAY 8 RES 820K OHM 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GP 1.2KV 12.7A TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 620MA 180 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR XAD 30POS 2.5MM TIN TE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 200OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
IC DGTL CHIPCORDER 20QFN datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 2.2UF RADIAL datasheet.pdf