CTS Electronic Components 520L20HA38M4000
520L20HA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520L20HA38M4000
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L20HA38M4000.pdf
Availability of 520L20HA38M4000
QUANTITY
520L20HA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L20HA38M4000
Internal Part NumberEIS-520L20HA38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L20HA38M4000
Related Links520L20H, 520L20HA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L20HA38M4000 Details Description
Related parts for 520L20HA38M4000
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf