CTS Electronic Components 520L25CA16M3680
520L25CA16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520L25CA16M3680
Brief Description
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L25CA16M3680.pdf
Availability of 520L25CA16M3680
QUANTITY
520L25CA16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L25CA16M3680
Internal Part NumberEIS-520L25CA16M3680
TypeVCTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L25CA16M3680
Related Links520L25C, 520L25CA16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L25CA16M3680 Details Description
Related parts for 520L25CA16M3680
SWITCH DIP FLUSH 16POS STRGHT T/ datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 15A 5LFPAK datasheet.pdf
IC DUAL NANOPWR COMP 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 6CKT OEW V2 5 BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
TV 6C 6#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
6800UF 100V 40X100MM 85C 15000H datasheet.pdf