CTS Electronic Components 520L25CA16M3690
520L25CA16M3690 picture photo
Mfg. Part Number
520L25CA16M3690
Brief Description
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L25CA16M3690.pdf
Availability of 520L25CA16M3690
QUANTITY
520L25CA16M3690 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L25CA16M3690
Internal Part NumberEIS-520L25CA16M3690
TypeVCTCXO
Frequency16.369MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L25CA16M3690
Related Links520L25C, 520L25CA16M3690 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L25CA16M3690 Details Description
Related parts for 520L25CA16M3690
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 7POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
IC RS232 3V/+/-25KV ESD 20-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 15 POS POTTING W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP PULL TO STRT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
RETRO PNP SD=100MM DON WREF 5M datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
1.7-3.6V 1MHZ IND TMP 8-SOIC-N datasheet.pdf