CTS Electronic Components 520L25CT16M3677
520L25CT16M3677 picture photo
Mfg. Part Number
520L25CT16M3677
Brief Description
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520L25CT16M3677.pdf
Availability of 520L25CT16M3677
QUANTITY
520L25CT16M3677 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L25CT16M3677
Internal Part NumberEIS-520L25CT16M3677
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.367667MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L25CT16M3677
Related Links520L25C, 520L25CT16M3677 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L25CT16M3677 Details Description
Related parts for 520L25CT16M3677
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 59 MOHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 330K OHM 10SIP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 90 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN PLUG datasheet.pdf
SOT23 N CHANNEL ENHANCEMENT MODE VERTICAL DMOS FET IC datasheet.pdf
12V PNP SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf