CTS Electronic Components 520M05CA38M4000
520M05CA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520M05CA38M4000
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M05CA38M4000.pdf
Availability of 520M05CA38M4000
QUANTITY
520M05CA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M05CA38M4000
Internal Part NumberEIS-520M05CA38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M05CA38M4000
Related Links520M05C, 520M05CA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M05CA38M4000 Details Description
Related parts for 520M05CA38M4000
IC SENSOR PROG LINEAR HALL 4SIP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 14POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS CLOSED END datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 20POS SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS T/H R/A TIN PI datasheet.pdf
CAP ALUM 300UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf