CTS Electronic Components 520M05HA38M4000
520M05HA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520M05HA38M4000
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M05HA38M4000.pdf
Availability of 520M05HA38M4000
QUANTITY
520M05HA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M05HA38M4000
Internal Part NumberEIS-520M05HA38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M05HA38M4000
Related Links520M05H, 520M05HA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M05HA38M4000 Details Description
Related parts for 520M05HA38M4000
RECT BRIDGE 1600V 90A MTK datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES 30 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FUSE 500V AM NH FUSE LINK 100A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
POT 10K OHM 75W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS JAM NUT PIN M12 datasheet.pdf