CTS Electronic Components 520M10DA19M2000
520M10DA19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520M10DA19M2000
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M10DA19M2000.pdf
Availability of 520M10DA19M2000
QUANTITY
520M10DA19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M10DA19M2000
Internal Part NumberEIS-520M10DA19M2000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M10DA19M2000
Related Links520M10D, 520M10DA19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M10DA19M2000 Details Description
Related parts for 520M10DA19M2000
CAP CER 1.6PF 16V C0H 0402 datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 45MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 7.5V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .050 THRUHL datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf