CTS Electronic Components 520M10HA13M0000
520M10HA13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M10HA13M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520M10HA13M0000.pdf
Availability of 520M10HA13M0000
QUANTITY
520M10HA13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M10HA13M0000
Internal Part NumberEIS-520M10HA13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M10HA13M0000
Related Links520M10H, 520M10HA13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M10HA13M0000 Details Description
Related parts for 520M10HA13M0000
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF 15V SOT-363 datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 270K OHM 16SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf