CTS Electronic Components 520M10HA16M3677
520M10HA16M3677 picture photo
Mfg. Part Number
520M10HA16M3677
Brief Description
OSC VCTCXO 16.367667MHZ SMD
Datasheet Download
520M10HA16M3677.pdf
Availability of 520M10HA16M3677
QUANTITY
520M10HA16M3677 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M10HA16M3677
Internal Part NumberEIS-520M10HA16M3677
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency16.367667MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M10HA16M3677
Related Links520M10H, 520M10HA16M3677 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M10HA16M3677 Details Description
Related parts for 520M10HA16M3677
IC AMP AUDIO PWR 1.5W MONO 24LLP datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.55V SC-70-3 datasheet.pdf
CONN HOUSING 35PS .100 SGL datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 3POS datasheet.pdf
IC TRPL INV SCHMITT TRIG 8XSON datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
RES 22 OHM 5% WW datasheet.pdf