CTS Electronic Components 520M15CA26M0000
520M15CA26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M15CA26M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520M15CA26M0000.pdf
Availability of 520M15CA26M0000
QUANTITY
520M15CA26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M15CA26M0000
Internal Part NumberEIS-520M15CA26M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M15CA26M0000
Related Links520M15C, 520M15CA26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M15CA26M0000 Details Description
Related parts for 520M15CA26M0000
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
TEMPERATURE SENSOR SOD70 datasheet.pdf
TAPE TRANSFER ADHESIVE 2" X 5YD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.2PF 16V 01005 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf