CTS Electronic Components 520M15CA26M0000
520M15CA26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M15CA26M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520M15CA26M0000.pdf
Availability of 520M15CA26M0000
QUANTITY
520M15CA26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M15CA26M0000
Internal Part NumberEIS-520M15CA26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M15CA26M0000
Related Links520M15C, 520M15CA26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M15CA26M0000 Details Description
Related parts for 520M15CA26M0000
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 490MA 540 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 400KSPS 5V 28-SSOP datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 77MA 32 OHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf