CTS Electronic Components 520M15CT20M0000
520M15CT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M15CT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520M15CT20M0000.pdf
Availability of 520M15CT20M0000
QUANTITY
520M15CT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M15CT20M0000
Internal Part NumberEIS-520M15CT20M0000
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M15CT20M0000
Related Links520M15C, 520M15CT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M15CT20M0000 Details Description
Related parts for 520M15CT20M0000
AC/DC CONVERTER 48V 60W datasheet.pdf
032 EURO TYPE C RECEPT ST ASSY datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.6VC SMB datasheet.pdf
IC SWITCH SMART LOWSIDE TO252-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL MARKER HOLDER datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf