CTS Electronic Components 520M15CT26M0000
520M15CT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M15CT26M0000
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520M15CT26M0000.pdf
Availability of 520M15CT26M0000
QUANTITY
520M15CT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M15CT26M0000
Internal Part NumberEIS-520M15CT26M0000
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M15CT26M0000
Related Links520M15C, 520M15CT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M15CT26M0000 Details Description
Related parts for 520M15CT26M0000
CABLE TIE LIGHT HEAVY NAT 34.3" datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR10S/AE10G/X datasheet.pdf
RFID TRANSPONDER IN-LAY 13.56MHZ datasheet.pdf
LED CBI 5MM 1LEVEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS MINI-FLAT datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf