CTS Electronic Components 520M15HT19M2000
520M15HT19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520M15HT19M2000
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M15HT19M2000.pdf
Availability of 520M15HT19M2000
QUANTITY
520M15HT19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M15HT19M2000
Internal Part NumberEIS-520M15HT19M2000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M15HT19M2000
Related Links520M15H, 520M15HT19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M15HT19M2000 Details Description
Related parts for 520M15HT19M2000
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 500MA 180 MOHM datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 3A SOT223 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONTROL PROC 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 110A 200V TO-94 datasheet.pdf