CTS Electronic Components 520M15IA19M2000
520M15IA19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520M15IA19M2000
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M15IA19M2000.pdf
Availability of 520M15IA19M2000
QUANTITY
520M15IA19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M15IA19M2000
Internal Part NumberEIS-520M15IA19M2000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M15IA19M2000
Related Links520M15I, 520M15IA19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M15IA19M2000 Details Description
Related parts for 520M15IA19M2000
JUMPER FOR SAK 10 2POS datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.82VC P600 datasheet.pdf
CONN KEY EXTERNAL 2PC. datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 32TQFN datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 27.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf