CTS Electronic Components 520M20DT38M4000
520M20DT38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520M20DT38M4000
Brief Description
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M20DT38M4000.pdf
Availability of 520M20DT38M4000
QUANTITY
520M20DT38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M20DT38M4000
Internal Part NumberEIS-520M20DT38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M20DT38M4000
Related Links520M20D, 520M20DT38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M20DT38M4000 Details Description
Related parts for 520M20DT38M4000
CONN HEADER 52POS .100" DL TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.07M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 245MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND WHITE datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMB datasheet.pdf
PANEL STEEL 28.2 X 46.2" datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY/TEMP I2C 4% SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf