CTS Electronic Components 520M25IA16M3680
520M25IA16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520M25IA16M3680
Brief Description
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M25IA16M3680.pdf
Availability of 520M25IA16M3680
QUANTITY
520M25IA16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M25IA16M3680
Internal Part NumberEIS-520M25IA16M3680
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M25IA16M3680
Related Links520M25I, 520M25IA16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M25IA16M3680 Details Description
Related parts for 520M25IA16M3680
GDT 5500V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A 4XDFN datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf