CTS Electronic Components 520M25IT16M3677
520M25IT16M3677 picture photo
Mfg. Part Number
520M25IT16M3677
Brief Description
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520M25IT16M3677.pdf
Availability of 520M25IT16M3677
QUANTITY
520M25IT16M3677 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M25IT16M3677
Internal Part NumberEIS-520M25IT16M3677
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.367667MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M25IT16M3677
Related Links520M25I, 520M25IT16M3677 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M25IT16M3677 Details Description
Related parts for 520M25IT16M3677
IDC CABLE - MSR20K/MC20M/MPR20K datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 1.2A SOT23 datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
PILOT LIGHT 12V INCAND RECT BLUE datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
FUSE 50A 125V T/D LIFT TRUCK datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 900MA 358 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 0.1% 5W datasheet.pdf
MET SIG HDR 4MX5R STB datasheet.pdf
SIZE 16 SOCKET 18-14 AWG datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 250VDC datasheet.pdf