CTS Electronic Components 520M25IT26M0000
520M25IT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M25IT26M0000
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520M25IT26M0000.pdf
Availability of 520M25IT26M0000
QUANTITY
520M25IT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M25IT26M0000
Internal Part NumberEIS-520M25IT26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M25IT26M0000
Related Links520M25I, 520M25IT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M25IT26M0000 Details Description
Related parts for 520M25IT26M0000
CAP CER 0.50PF 50V C0K 0402 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W LINEAR datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 4.16 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf