CTS Electronic Components 520N10CT26M0000
520N10CT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N10CT26M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N10CT26M0000.pdf
Availability of 520N10CT26M0000
QUANTITY
520N10CT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N10CT26M0000
Internal Part NumberEIS-520N10CT26M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N10CT26M0000
Related Links520N10C, 520N10CT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N10CT26M0000 Details Description
Related parts for 520N10CT26M0000
BUZZER MAGNETIC 5V 12.8MM SMD datasheet.pdf
IC 18-BIT BUS TXCVR 64-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 495A SP6 datasheet.pdf
SWITCH DISCONN FLANGE 30A 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf