CTS Electronic Components 520N15CT16M3680
520N15CT16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520N15CT16M3680
Brief Description
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N15CT16M3680.pdf
Availability of 520N15CT16M3680
QUANTITY
520N15CT16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N15CT16M3680
Internal Part NumberEIS-520N15CT16M3680
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N15CT16M3680
Related Links520N15C, 520N15CT16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N15CT16M3680 Details Description
Related parts for 520N15CT16M3680
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ETHERNET SW CTRLR 128-PQFP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT SER 87KSPS 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MULTI VOLT 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 500V C0J RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
CONN PLUG SS 3POS STRT WO/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf