CTS Electronic Components 520N15CT20M0000
520N15CT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N15CT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N15CT20M0000.pdf
Availability of 520N15CT20M0000
QUANTITY
520N15CT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N15CT20M0000
Internal Part NumberEIS-520N15CT20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)