CTS Electronic Components 520N15DA13M0000
520N15DA13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N15DA13M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520N15DA13M0000.pdf
Availability of 520N15DA13M0000
QUANTITY
520N15DA13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N15DA13M0000
Internal Part NumberEIS-520N15DA13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N15DA13M0000
Related Links520N15D, 520N15DA13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N15DA13M0000 Details Description
Related parts for 520N15DA13M0000
IDC CABLE - MPK20K/MC20F/MPK20K datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 698 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 69 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 280MA 2.25 OHM datasheet.pdf
PNL MNT 12V WHITE 8MM datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf