CTS Electronic Components 520N15HT16M3680
520N15HT16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520N15HT16M3680
Brief Description
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N15HT16M3680.pdf
Availability of 520N15HT16M3680
QUANTITY
520N15HT16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N15HT16M3680
Internal Part NumberEIS-520N15HT16M3680
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N15HT16M3680
Related Links520N15H, 520N15HT16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N15HT16M3680 Details Description
Related parts for 520N15HT16M3680
IC ADC 8BIT HS SERIAL I/O 14SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 1000OHM 25% datasheet.pdf
CAP CER 6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 20 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V JB 2220 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf