CTS Electronic Components 520N20HT13M0000
520N20HT13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N20HT13M0000
Brief Description
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N20HT13M0000.pdf
Availability of 520N20HT13M0000
QUANTITY
520N20HT13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N20HT13M0000
Internal Part NumberEIS-520N20HT13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N20HT13M0000
Related Links520N20H, 520N20HT13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N20HT13M0000 Details Description
Related parts for 520N20HT13M0000
IC INTERFACE 8BIT 110MSPS 80LQFP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.94 OHM 1% 5W datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 14" 2S CRS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 1000' datasheet.pdf