CTS Electronic Components 520N25DT38M4000
520N25DT38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25DT38M4000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N25DT38M4000.pdf
Availability of 520N25DT38M4000
QUANTITY
520N25DT38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25DT38M4000
Internal Part NumberEIS-520N25DT38M4000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25DT38M4000
Related Links520N25D, 520N25DT38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25DT38M4000 Details Description
Related parts for 520N25DT38M4000
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BACKSHELL 9POS 60DEG PLASTIC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
IC RF DETECTOR CDMA/WCDMA 6-LLP datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf