CTS Electronic Components 520N25IA38M4000
520N25IA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25IA38M4000
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N25IA38M4000.pdf
Availability of 520N25IA38M4000
QUANTITY
520N25IA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25IA38M4000
Internal Part NumberEIS-520N25IA38M4000
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25IA38M4000
Related Links520N25I, 520N25IA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25IA38M4000 Details Description
Related parts for 520N25IA38M4000
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 115V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
NON PLUG-INTOP ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X1500MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 400MHZ 165BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf