CTS Electronic Components 520N25IA40M0000
520N25IA40M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25IA40M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520N25IA40M0000.pdf
Availability of 520N25IA40M0000
QUANTITY
520N25IA40M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25IA40M0000
Internal Part NumberEIS-520N25IA40M0000
TypeVCTCXO
Frequency40MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25IA40M0000
Related Links520N25I, 520N25IA40M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25IA40M0000 Details Description
Related parts for 520N25IA40M0000
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS STR datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M2.5 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC STD 9MA 15VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN MATRIX NUM W/LEDG datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 1MM 4POS datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 160NH T38 datasheet.pdf
BCZ 3.81/11/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf