CTS Electronic Components 520N25IT20M0000
520N25IT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25IT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N25IT20M0000.pdf
Availability of 520N25IT20M0000
QUANTITY
520N25IT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25IT20M0000
Internal Part NumberEIS-520N25IT20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25IT20M0000
Related Links520N25I, 520N25IT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25IT20M0000 Details Description
Related parts for 520N25IT20M0000
RECTIFIER BRIDGE 8A 800V GBU datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 13.84MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
DIODE HFAST REC 100V 2A TO277A datasheet.pdf
SUPERSABRE RCPT HSG V0 2CKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V MICROFOOT datasheet.pdf