CTS Electronic Components 520N25IT26M0000
520N25IT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25IT26M0000
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N25IT26M0000.pdf
Availability of 520N25IT26M0000
QUANTITY
520N25IT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25IT26M0000
Internal Part NumberEIS-520N25IT26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25IT26M0000
Related Links520N25I, 520N25IT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25IT26M0000 Details Description
Related parts for 520N25IT26M0000
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 91PF 500V 1111 datasheet.pdf
DISPLAY SCREEN UNIT datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE 1.6-4.8MM DIA YEL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 700NH 619MA 320 MOHM datasheet.pdf