CTS Electronic Components 520R10HA20M0000
520R10HA20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520R10HA20M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520R10HA20M0000.pdf
Availability of 520R10HA20M0000
QUANTITY
520R10HA20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R10HA20M0000
Internal Part NumberEIS-520R10HA20M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R10HA20M0000
Related Links520R10H, 520R10HA20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R10HA20M0000 Details Description
Related parts for 520R10HA20M0000
FUSE HOLDER BLADE 30A IN LINE datasheet.pdf
CONN 2MM HM RCPT 50POS R/A GOLD datasheet.pdf
311 METRAL PWR HDR 1MX5R PF datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
KK RPC 100 HDR FRLK RTAN 06 CKT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 180V 200MA SOT23 datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf