CTS Electronic Components 520R15CT20M0000
520R15CT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520R15CT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520R15CT20M0000.pdf
Availability of 520R15CT20M0000
QUANTITY
520R15CT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R15CT20M0000
Internal Part NumberEIS-520R15CT20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R15CT20M0000
Related Links520R15C, 520R15CT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R15CT20M0000 Details Description
Related parts for 520R15CT20M0000
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
BEAD FERRITE 300 OHM 1A 1608 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 14POS datasheet.pdf
CABLE 3COND 26AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf