CTS Electronic Components 520R15IT20M0000
520R15IT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520R15IT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520R15IT20M0000.pdf
Availability of 520R15IT20M0000
QUANTITY
520R15IT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R15IT20M0000
Internal Part NumberEIS-520R15IT20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)