CTS Electronic Components 520R25DA38M4000
520R25DA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520R25DA38M4000
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520R25DA38M4000.pdf
Availability of 520R25DA38M4000
QUANTITY
520R25DA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R25DA38M4000
Internal Part NumberEIS-520R25DA38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R25DA38M4000
Related Links520R25D, 520R25DA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R25DA38M4000 Details Description
Related parts for 520R25DA38M4000
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS SMT VERT 30AU datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADPT DIP40/PLCC44 NUVOTON/WNBOND datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 64.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
BEND RELIEF 13.0MM BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 35W D2PAK datasheet.pdf