CTS Electronic Components 520R25IA38M4000
520R25IA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520R25IA38M4000
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520R25IA38M4000.pdf
Availability of 520R25IA38M4000
QUANTITY
520R25IA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520R25IA38M4000
Internal Part NumberEIS-520R25IA38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520R25IA38M4000
Related Links520R25I, 520R25IA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520R25IA38M4000 Details Description
Related parts for 520R25IA38M4000
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 81MA 15 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 8A TO-3P datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 1206 datasheet.pdf