CTS Electronic Components 520T10DT26M0000
520T10DT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520T10DT26M0000
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520T10DT26M0000.pdf
Availability of 520T10DT26M0000
QUANTITY
520T10DT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T10DT26M0000
Internal Part NumberEIS-520T10DT26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T10DT26M0000
Related Links520T10D, 520T10DT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T10DT26M0000 Details Description
Related parts for 520T10DT26M0000
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN GRN PVC FREE datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 250MA 250 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 164MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 362MA 1.38 OHM datasheet.pdf
FAN 24VDC 40X20MM 2WR datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
UPS ECO GREEN BATTERY BACK UP datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf