CTS Electronic Components 520T15HA20M0000
520T15HA20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520T15HA20M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520T15HA20M0000.pdf
Availability of 520T15HA20M0000
QUANTITY
520T15HA20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T15HA20M0000
Internal Part NumberEIS-520T15HA20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T15HA20M0000
Related Links520T15H, 520T15HA20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T15HA20M0000 Details Description
Related parts for 520T15HA20M0000
SWITCH DIP FLUSH TAPE SEAL 6POS datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC DUAL COMP P-P NANOPWR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW 1206 datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 45 OHM .4W .1% RADIAL datasheet.pdf
KNOBS D83191 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf